Pracownicy
dr hab. prof. Uwr Artur Tworek
Kierownik Pracowni Fonetyki, rodowity wrocławianin, germanista i niderlandysta, z-ca przewodniczącej Rady Dyscypliny Naukowej Językoznawstwo na Uniwersytecie Wrocławskim, współpracownik Instytutu Slawistyki na Uniwersytecie w Lipsku, oprócz tematów fonetycznych zajmuje się m.in. językiem sportu, dialektologią i geolingwistyką.
dr Piotr Żyromski
Absolwent studiów germanistycznych na Uniwersytecie Wrocławskim, od 2009 roku stopień doktora na podstawie rozprawy doktorskiej pt.: „Formal-logische Typen der Subordination in der deutschen Sprache der Gegenwart”. Od 2014 roku starszy wykładowca w Zakładzie Języka Niemieckiego w Instytucie Filologii Germańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Doświadczony dydaktyk aktywny na polu organizacyjnym, pełni pieczę m.in. nad strukturą, planowaniem i organizacją zajęć dydaktycznych w Instytucie Filologii Germańskiej, głównie od strony formalnej. Do jego naukowych zainteresowań należą fonetyka i fonologia języka niemieckiego oraz składnia, zwłaszcza w ujęciu modelu zwanego Językoznawstwem Integratywnym (IL).
dr Aleksandra Molenda
Absolwentka filologii germańskiej oraz Stacjonarnych Studiów Doktoranckich Wydziału Filologicznego UWr w zakresie językoznawstwa, w 2023 roku uzyskała stopień doktora, asystent w Zakładzie Języka Niemieckiego Instytutu Filologii Germańskiej UWr. Do jej zainteresowań badawczych należą fonetyka porównawcza i teksty mówione, szczególną uwagę poświęca fonetyce prozodycznej oraz jej związkowi z fonetyką segmentalną.
mgr Alicja Derych
Absolwentka anglistyki oraz filologii polskiej, doktorantka językoznawstwa w Kolegium Językoznawstwa i Literaturoznawstwa. Swoje zainteresowania naukowe koncentruje wokół zagadnień fonetyki artykulacyjnej, w szczególności wymowy spółgłosek (oraz grup spółgłoskowych) polszczyzny przez osoby uczące się języka polskiego jako obcego. Oprócz fonetyki interesuje się również przetwarzaniem języka naturalnego oraz współczesną leksykografią.
mgr Jakub Dzidek
Absolwent filologii germańskiej, doktorant językoznawstwa w Kolegium Doktorskim Językoznawstwa i Literaturoznawstwa. Do jego zainteresowań badawczych należy porównawcza fonetyka prozodyczna oraz istota języka sportu, szczególnie w obszarze języka komentatorów sportowych. Miłośnik sportu we wszystkich jego formach.